GoobNet Football

GoobNet Football menu

GoobNet Football

I’M LUIS SUÁREZ, AND I’M ONLY HERE BECAUSE THEY WANTED ME TO MAKE A BITE JOKE
UEFAgroup phaseplayoffs
semifinalsfinals

×

Albania

Albania

3rd in group I

  

×

Andorra

Andorra

5th in group I

  

×

Armenia

Armenia

4th in group J

  

×

Austria

Austria

4th in group F
highest ranked 2020-1 UEFA Men’s Nations League group winner

lost to WAL 01-02

 

×

Azerbaijan

Azerbaijan

5th in group A

  

×

Belarus

Belarus

5th in group E

  

¤

Belgium

Belgium

1st in group E

  

×

Bosnia-Herzegovina

Bosnia-Herzegovina

4th in group D

  

×

Bulgaria

Bulgaria

4th in group C

  

¤

Croatia

Croatia

1st in group H

  

×

Cyprus

Cyprus

5th in group H

  

×

Czech Rep

Czech Rep

3rd in group E
2nd highest ranked 2020-1 UEFA Men’s Nations League group winner

lost to SWE 00-01 [F/OT]

 

¤

Denmark

Denmark

1st in group F

  

¤

England

England

1st in group I

  

×

Estonia

Estonia

4th in group E

  

×

Faroe Is

Faroe Is

5th in group F

  

×

Finland

Finland

3rd in group D

  

¤

France

France

1st in group D

  

×

Georgia

Georgia

4th in group B

  

¤

Germany

Germany

1st in group J

  

×

Gibraltar

Gibraltar

6th in group G

  

×

Greece

Greece

3rd in group B

  

×

Hungary

Hungary

4th in group I

  

×

Iceland

Iceland

5th in group J

  

×

Ireland Rep

Ireland Rep

3rd in group A

  

×

Israel

Israel

3rd in group F

  

×

Italy

Italy

2nd in group C

lost to MKD 00-01

 

×

Kazakhstan

Kazakhstan

5th in group D

  

×

Kosovo

Kosovo

5th in group B

  

×

Latvia

Latvia

5th in group G

  

×

Liechtenstein

Liechtenstein

6th in group J

  

×

Lithuania

Lithuania

5th in group C

  

×

Luxembourg

Luxembourg

4th in group A

  

×

Malta

Malta

6th in group H

  

×

Moldova

Moldova

6th in group F

  

×

Montenegro

Montenegro

4th in group G

  

¤

Netherlands

Netherlands

1st in group G

  

×

North Macedonia

North Macedonia

2nd in group J

defeated ITA 01-00

lost to POR 00-02

×

Northern Ireland

Northern Ireland

3rd in group C

  

×

Norway

Norway

3rd in group G

  

¤

Poland

Poland

2nd in group I

advanced [RUS disqualified]

defeated SWE 02-00

¤

Portugal

Portugal

2nd in group A

defeated TUR 03-01

defeated MKD 02-00

×

Romania

Romania

3rd in group J

  

×

Russia

Russia

2nd in group H

disqualified v POL

 

×

San Marino

San Marino

6th in group I

  

×

Scotland

Scotland

2nd in group F

lost to UKR 01-03

 

¤

Serbia

Serbia

1st in group A

  

×

Slovakia

Slovakia

3rd in group H

  

×

Slovenia

Slovenia

4th in group H

  

¤

Spain

Spain

1st in group B

  

×

Sweden

Sweden

2nd in group B

defeated CZE 01-00 [F/OT]

lost to POL 00-02

¤

Switzerland

Switzerland

1st in group C

  

×

Turkey

Turkey

2nd in group G

lost to POR 01-03

 

×

Ukraine

Ukraine

2nd in group D

defeated SCO 03-01

lost to WAL 00-01

¤

Wales

Wales

2nd in group E

defeated AUT 02-01

defeated UKR 01-00

CAFpreliminary roundgroup phaseplayoffs

×

Algeria

Algeria

[bye]

1st in group A

lost to CMR agg: 02-02 [away: 01-02; F/OT]

×

Angola

Angola

defeated GAM agg: 03-01

4th in group F

 

×

Benin

Benin

[bye]

2nd in group J

 

×

Botswana

Botswana

lost to MWI agg: 00-01

  

×

Burkina Faso

Burkina Faso

[bye]

2nd in group A

 

×

Burundi

Burundi

lost to TAN agg: 02-02 [away: 01-01; F/OT; pen: 00-03]

  

×

Cabo Verde

Cabo Verde

[bye]

2nd in group C

 

¤

Cameroon

Cameroon

[bye]

1st in group D

defeated ALG agg: 02-02 [away: 02-01; F/OT]

×

Central African Rep

Central African Rep

[bye]

4th in group C

 

×

Chad

Chad

lost to SDN agg: 01-03

  

×

Comoros

Comoros

lost to TOG agg: 01-03

  

×

Congo

Congo

[bye]

4th in group H

 

×

Congo DR

Congo DR

[bye]

1st in group J

lost to MAR agg: 02-05

×

Côte d’Ivoire

Côte d’Ivoire

[bye]

2nd in group D

 

×

Djibouti

Djibouti

defeated SWZ agg: 02-01

4th in group A

 

×

Egypt

Egypt

[bye]

1st in group F

lost to SEN agg: 01-01 [away: 00-00; F/OT; pen: 01-03]

×

Equatorial Guinea

Equatorial Guinea

defeated SSD agg: 02-01

2nd in group B

 

×

Eritrea

Eritrea

lost to NAM agg: 01-04

  

×

Eswatini

Eswatini

lost to DJI agg: 01-02

  

×

Ethiopia

Ethiopia

defeated LES agg: 01-01 [away: 01-00]

3rd in group G

 

×

Gabon

Gabon

[bye]

2nd in group F

 

×

Gambia

Gambia

lost to ANG agg: 01-03

  

¤

Ghana

Ghana

[bye]

1st in group G

defeated NGA agg: 01-01 [away: 01-00]

×

Guinea

Guinea

[bye]

3rd in group I

 

×

Guinea-Bissau

Guinea-Bissau

defeated STP agg: 03-01

2nd in group I

 

×

Kenya

Kenya

[bye]

3rd in group E

 

×

Lesotho

Lesotho

lost to ETH agg: 01-01 [away: 00-01]

  

×

Liberia

Liberia

defeated SLE agg: 03-02

3rd in group C

 

×

Libya

Libya

[bye]

3rd in group F

 

×

Madagascar

Madagascar

[bye]

4th in group J

 

×

Malawi

Malawi

defeated BOT agg: 01-00

4th in group D

 

×

Mali

Mali

[bye]

1st in group E

lost to TUN agg: 00-01

×

Mauritania

Mauritania

[bye]

4th in group B

 

×

Mauritius

Mauritius

lost to MOZ agg: 00-03

  

¤

Morocco

Morocco

[bye]

1st in group I

defeated COD agg: 05-02

×

Mozambique

Mozambique

defeated MRI agg: 03-00

3rd in group D

 

×

Namibia

Namibia

defeated ERI agg: 04-01

3rd in group H

 

×

Niger

Niger

[bye]

3rd in group A

 

×

Nigeria

Nigeria

[bye]

1st in group C

lost to GHA agg: 01-01 [away: 00-01]

×

Rwanda

Rwanda

defeated SEY agg: 10-00

4th in group E

 

×

São Tomé-Príncipe

São Tomé-Príncipe

lost to GNB agg: 01-03

  

¤

Senegal

Senegal

[bye]

1st in group H

defeated EGY agg: 01-01 [away: 00-00; F/OT; pen: 03-01]

×

Seychelles

Seychelles

lost to RWA agg: 00-10

  

×

Sierra Leone

Sierra Leone

lost to LBR agg: 02-03

  

×

Somalia

Somalia

lost to ZIM agg: 02-03

  

×

South Africa

South Africa

[bye]

2nd in group G

 

×

South Sudan

South Sudan

lost to EQG agg: 01-02

  

×

Sudan

Sudan

defeated CHA agg: 03-01

4th in group I

 

×

Tanzania

Tanzania

defeated BDI agg: 02-02 [away: 01-01; F/OT; pen: 03-00]

3rd in group J

 

×

Togo

Togo

defeated COM agg: 03-01

2nd in group H

 

¤

Tunisia

Tunisia

[bye]

1st in group B

defeated MLI agg: 01-00

×

Uganda

Uganda

[bye]

2nd in group E

 

×

Zambia

Zambia

[bye]

3rd in group B

 

×

Zimbabwe

Zimbabwe

defeated SOM agg: 03-02

4th in group G

 
AFCpreliminary roundfirst group phasefinal roundplayoffs
AFCAFC/​CONMEBOL

×

Afghanistan

Afghanistan

[bye]

4th in group E

   

¤

Australia

Australia

[bye]

1st in group B

3rd in group B

defeated UAE 02-01

defeated PER 00-00 [F/OT; pen: 05-04]

×

Bahrain

Bahrain

[bye]

3rd in group C

   

×

Bangladesh

Bangladesh

defeated LAO agg: 01-00

5th in group E

   

×

Bhutan

Bhutan

lost to GUM agg: 01-05

    

×

Brunei Darussalam

Brunei Darussalam

lost to MGL agg: 02-03

    

×

Cambodia

Cambodia

defeated PAK agg: 04-01

5th in group C

   

×

China PR

China PR

[bye]

2nd in group A
1st in runners up

5th in group B

  

×

Chinese Taipei

Chinese Taipei

[bye]

5th in group B

   

×

Guam

Guam

defeated BHU agg: 05-01

5th in group A

   

×

Hong Kong

Hong Kong

[bye]

4th in group C

   

×

India

India

[bye]

3rd in group E

   

×

Indonesia

Indonesia

[bye]

5th in group G

   

¤

Iran

Iran

[bye]

1st in group C

1st in group A

  

×

Iraq

Iraq

[bye]

2nd in group C
3rd in runners up

4th in group A

  

¤

Japan

Japan

[bye]

1st in group F

2nd in group B

  

×

Jordan

Jordan

[bye]

3rd in group B

   

×

Korea DPR

Korea DPR

[bye]

withdrew from group H

   

¤

Korea Rep

Korea Rep

[bye]

1st in group H

2nd in group A

  

×

Kuwait

Kuwait

[bye]

2nd in group B
8th in runners up

   

×

Kyrgyz Rep

Kyrgyz Rep

[bye]

3rd in group F

   

×

Laos

Laos

lost to BAN agg: 00-01

    

×

Lebanon

Lebanon

[bye]

2nd in group H
5th in runners up

6th in group A

  

×

Macao

Macao

disqualified v SRI

    

×

Malaysia

Malaysia

defeated TLS agg: 12-02

3rd in group G

   

×

Maldives

Maldives

[bye]

4th in group A

   

×

Mongolia

Mongolia

defeated BRU agg: 03-02

4th in group F

   

×

Myanmar

Myanmar

[bye]

5th in group F

   

×

Nepal

Nepal

[bye]

4th in group B

   

×

Oman

Oman

[bye]

2nd in group E
2nd in runners up

4th in group B

  

×

Pakistan

Pakistan

lost to CAM agg: 01-04

    

×

Palestine

Palestine

[bye]

3rd in group D

   

×

Philippines

Philippines

[bye]

3rd in group A

   

¤

Qatar

Qatar [qualify automatically: host]

[bye]

1st in group E

   

¤

Saudi Arabia

Saudi Arabia

[bye]

1st in group D

1st in group B

  

×

Singapore

Singapore

[bye]

4th in group D

   

×

Sri Lanka

Sri Lanka

advanced [MAC disqualified]

4th in group H

   

×

Syria

Syria

[bye]

1st in group A

5th in group A

  

×

Tajikistan

Tajikistan

[bye]

2nd in group F
6th in runners up

   

×

Thailand

Thailand

[bye]

4th in group G

   

×

Timor-Leste

Timor-Leste

lost to MAS agg: 02-12

    

×

Turkmenistan

Turkmenistan

[bye]

3rd in group H

   

×

United Arab Emirates

United Arab Emirates

[bye]

1st in group G

3rd in group A

lost to AUS 01-02

 

×

Uzbekistan

Uzbekistan

[bye]

2nd in group D
7th in runners up

   

×

Vietnam

Vietnam

[bye]

2nd in group G
4th in runners up

6th in group B

  

×

Yemen

Yemen

[bye]

5th in group D

   
CONMEBOLgroup phaseAFC/​CONMEBOL playoff

¤

Argentina

Argentina

2nd in group phase

 

×

Bolivia

Bolivia

9th in group phase

 

¤

Brazil

Brazil

1st in group phase

 

×

Chile

Chile

7th in group phase

 

×

Colombia

Colombia

6th in group phase

 

¤

Ecuador

Ecuador

4th in group phase

 

×

Paraguay

Paraguay

8th in group phase

 

×

Peru

Peru

5th in group phase

lost to AUS 00-00 [F/OT; pen: 04-05]

¤

Uruguay

Uruguay

3rd in group phase

 

×

Venezuela

Venezuela

10th in group phase

 
CONCACAFfirst roundsecond roundfinal roundCONCACAF/​OFC playoff

×

Anguilla

Anguilla

5th in group D

   

×

Antigua-Barbuda

Antigua-Barbuda

3rd in group A

   

×

Aruba

Aruba

4th in group B

   

×

Bahamas

Bahamas

5th in group F

   

×

Barbados

Barbados

3rd in group D

   

×

Belize

Belize

3rd in group E

   

×

Bermuda

Bermuda

3rd in group B

   

×

British Virgin Is

British Virgin Is

5th in group C

   

¤

Canada

Canada

1st in group B

defeated HAI agg: 04-00

1st in final round

 

×

Cayman Is

Cayman Is

5th in group B

   

¤

Costa Rica

Costa Rica

[bye]

[bye]

4th in final round

defeated NZL 01-00

×

Cuba

Cuba

3rd in group C

   

×

Curaçao

Curaçao

1st in group C

lost to PAN agg: 01-02

  

×

Dominica

Dominica

4th in group D

   

×

Dominican Rep

Dominican Rep

2nd in group D

   

×

El Salvador

El Salvador

1st in group A

defeated SKN agg: 06-00

7th in final round

 

×

Grenada

Grenada

4th in group A

   

×

Guatemala

Guatemala

2nd in group C

   

×

Guyana

Guyana

4th in group F

   

×

Haiti

Haiti

1st in group E

lost to CAN agg: 00-04

  

×

Honduras

Honduras

[bye]

[bye]

8th in final round

 

×

Jamaica

Jamaica

[bye]

[bye]

6th in final round

 

¤

Mexico

Mexico

[bye]

[bye]

2nd in final round

 

×

Montserrat

Montserrat

2nd in group A

   

×

Nicaragua

Nicaragua

2nd in group E

   

×

Panama

Panama

1st in group D

defeated CUW agg: 02-01

5th in final round

 

×

Puerto Rico

Puerto Rico

3rd in group F

   

×

St Kitts-Nevis

St Kitts-Nevis

1st in group F

lost to SLV agg: 00-06

  

×

St Lucia

St Lucia [withdrew]

withdrew from group E

   

×

St Vincent-Grenadines

St Vincent-Grenadines

4th in group C

   

×

Suriname

Suriname

2nd in group B

   

×

Trinidad-Tobago

Trinidad-Tobago

2nd in group F

   

×

Turks-Caicos Is

Turks-Caicos Is

4th in group E

   

¤

United States

United States

[bye]

[bye]

3rd in final round

 

×

US Virgin Is

US Virgin Is

5th in group A

   
OFCtournamentCONCACAF/​OFC playoff
preliminary matchgroup phaseelimination phase
semifinalsfinal match

×

American Samoa

American Samoa [withdrew]

     

×

Cook Is

Cook Is

advanced [TGA withdrew]

withdrew from group A

   

×

Fiji

Fiji

[bye]

3rd in group B

   

×

New Caledonia

New Caledonia

[bye]

4th in group B

   

×

New Zealand

New Zealand

[bye]

1st in group B

defeated TAH 01-00

defeated SOL 05-00

lost to CRC 00-01

×

Papua New Guinea

Papua New Guinea

[bye]

2nd in group B

lost to SOL 02-03

  

×

Samoa

Samoa [withdrew]

     

×

Solomon Is

Solomon Is

[bye]

defeated TAH 03-01

defeated PNG 03-02

lost to NZL 00-05

 

×

Tahiti

Tahiti

[bye]

lost to SOL 01-03

lost to NZL 00-01

  

×

Tonga

Tonga [withdrew]

withdrew v COK

    

×

Vanuatu

Vanuatu [withdrew]

[bye]

withdrew from group A

   

PLEASE SEND ALL CONDESCENDING CORRECTIONS TO <FOOTBALL‍@‍GOOBNET.NET>

© 2022 GOOBNET ENTERPRISES, INC [WHICH DOESN’T ACTUALLY EXIST HOWEVER]

THIS FILE ACCURATE AS OF: WED 30 NOV 2022 – 21:08:29 UTC · GENERATED IN 0.420 SECONDS

all times in UTC
set your time zone