UEFA | group phase | ||
× | Albania [disqualified] | ||
---|---|---|---|
× | 3rd in group 7 | ||
¤ | 1st in group 6 | ||
¤ | 1st in group 8 | ||
× | 4th in group 7 | ||
¤ | tied 1st in group 2 defeated HUN 04-01 | ||
× | 3rd in group 2 | ||
¤ | England [qualify automatically: title holder] | ||
× | 4th in group 6 | ||
× | 2nd in group 5 | ||
× | 2nd in group 3 | ||
¤ | 1st in group 7 | ||
× | 2nd in group 1 | ||
× | tied 1st in group 2 lost to TCH 01-04 | ||
× | Iceland [did not enter] | ||
× | 4th in group 2 | ||
¤ | 1st in group 3 | ||
× | 4th in group 8 | ||
× | Malta [did not enter] | ||
× | 3rd in group 8 | ||
× | 2nd in group 4 | ||
× | 3rd in group 5 | ||
× | 2nd in group 8 | ||
× | 4th in group 1 | ||
¤ | 1st in group 1 | ||
× | 2nd in group 7 | ||
¤ | 1st in group 4 | ||
× | 3rd in group 6 | ||
¤ | 1st in group 5 | ||
× | 3rd in group 1 | ||
× | 3rd in group 4 | ||
× | 3rd in group 3 | ||
× | 2nd in group 6 |
CONMEBOL | group phase | ||
× | 3rd in group 1 | ||
× | 2nd in group 1 | ||
¤ | 1st in group 2 | ||
× | 2nd in group 3 | ||
× | 3rd in group 2 | ||
× | 3rd in group 3 | ||
× | 2nd in group 2 | ||
¤ | 1st in group 1 | ||
¤ | 1st in group 3 | ||
× | 4th in group 2 |
CONCACAF | first round | elimination phase | |||
semifinals | final | ||||
× | Bahamas [did not enter] | ||||
---|---|---|---|---|---|
× | Barbados [did not enter] | ||||
× | 3rd in group 1 | ||||
× | 2nd in group 1 | ||||
× | 2nd in group 3 | ||||
× | Cuba [disqualified] | ||||
× | Dominican Rep [did not enter] | ||||
× | 2nd in group 4 | ||||
¤ | 1st in group 4 | defeated HON 03-02 [replay; F/OT] | defeated HAI 01-00 [replay; F/OT] | ||
× | 2nd in group 2 | ||||
× | 1st in group 2 | defeated USA 03-00 | lost to SLV 00-01 [replay; F/OT] | ||
× | 1st in group 3 | lost to SLV 02-03 [replay; F/OT] | |||
× | 3rd in group 3 | ||||
¤ | Mexico [qualify automatically: host] | ||||
× | 3rd in group 4 | ||||
× | Nicaragua [did not enter] | ||||
× | Panama [did not enter] | ||||
× | Puerto Rico [did not enter] | ||||
× | 3rd in group 2 | ||||
× | 1st in group 1 | lost to HAI agg: 00-03 |
CAF | first round | second round | third round | ||
× | lost to TUN agg: 01-02 | ||||
× | lost to NGA agg: 03-04 | ||||
× | Central African Rep [did not enter] | ||||
× | Chad [did not enter] | ||||
× | Congo-Brazzaville [did not enter] | ||||
× | Congo-Kinshasa [disqualified] | ||||
× | Dahomey [did not enter] | ||||
× | defeated LBY agg: 05-03 | lost to SUD agg: 02-04 | |||
× | Gabon [did not enter] | ||||
× | Gambia [did not enter] | ||||
× | [bye] | lost to NGA agg: 02-03 | |||
× | Guinea [disqualified] | ||||
× | Ivory Coast [did not enter] | ||||
× | Kenya [did not enter] | ||||
× | Lesotho [did not enter] | ||||
× | Liberia [did not enter] | ||||
× | lost to ETH agg: 03-05 | ||||
× | Madagascar [did not enter] | ||||
× | Malawi [did not enter] | ||||
× | Mali [did not enter] | ||||
× | Mauritius [did not enter] | ||||
¤ | defeated SEN 02-00 [replay] | defeated TUN 02-02 [replay; F/OT; won coin flip] | 1st in third round | ||
× | Niger [did not enter] | ||||
× | defeated CMR agg: 04-03 | defeated GHA agg: 03-02 | 2nd in third round | ||
× | lost to MAR 00-02 [replay] | ||||
× | Sierra Leone [did not enter] | ||||
× | Somalia [did not enter] | ||||
× | defeated ZAM agg: 06-06 [F/OT; won second leg] | defeated ETH agg: 04-02 | 3rd in third round | ||
× | Tanzania [did not enter] | ||||
× | Togo [did not enter] | ||||
× | defeated ALG agg: 02-01 | lost to MAR 02-02 [replay; F/OT; lost coin flip] | |||
× | Uganda [did not enter] | ||||
× | United Arab Rep [did not enter] | ||||
× | Upper Volta [did not enter] | ||||
× | lost to SUD agg: 06-06 [F/OT; lost second leg] |
AFC | first round | second round | final round | ||
× | Afghanistan [did not enter] | ||||
---|---|---|---|---|---|
× | 1st in first round | defeated RHO 03-01 [replay] | lost to ISR agg: 01-02 | ||
× | Bahrain [did not enter] | ||||
× | Burma [did not enter] | ||||
× | Cambodia [did not enter] | ||||
× | Ceylon [did not enter] | ||||
× | China PR [did not enter] | ||||
× | China Rep [did not enter] | ||||
× | Fiji [did not enter] | ||||
× | Hong Kong [did not enter] | ||||
× | India [did not enter] | ||||
× | Indonesia [did not enter] | ||||
× | Iran [did not enter] | ||||
× | Iraq [did not enter] | ||||
¤ | [bye] | defeated NZL agg: 06-00 | defeated AUS agg: 02-01 | ||
× | 3rd in first round | ||||
× | Jordan [did not enter] | ||||
× | Korea DPR [disqualified] | [bye] | disqualified from series 2 | ||
× | 2nd in first round | ||||
× | Kuwait [did not enter] | ||||
× | Laos [did not enter] | ||||
× | Lebanon [did not enter] | ||||
× | Malaysia [did not enter] | ||||
× | [bye] | lost to ISR agg: 00-06 | |||
× | North Vietnam [did not enter] | ||||
× | Pakistan [did not enter] | ||||
× | Papua New Guinea [did not enter] | ||||
× | Philippines [did not enter] | ||||
× | [bye] | lost to AUS 01-03 [replay] | |||
× | Saudi Arabia [did not enter] | ||||
× | Singapore [did not enter] | ||||
× | South Vietnam [did not enter] | ||||
× | South Yemen [did not enter] | ||||
× | Syria [did not enter] | ||||
× | Thailand [did not enter] |
PLEASE SEND ALL PUTRID FILTH TO <FOOTBALL@GOOBNET.NET>
© 2024 GOOBNET ENTERPRISES, INC [WHICH DOESN’T ACTUALLY EXIST HOWEVER]
THIS FILE ACCURATE AS OF: MON 26 FEB 2024 – 07:26:46 UTC · GENERATED IN 0.097 SECONDS